Milost

22. 11. 2015 | † 22. 11. 2015 | kód autora: SBh

 Deník začínající ŠvadLenky aneb zpověď začátečnice v krizi....
Včera jsem se rozhodla, že vezmu na milost ty krámy, s kterýma se jako nebavím a po očku je pozoruju. Ještě jsem se pořádně nevzpamatovala z adventního kalendáře, kterej tu visí jako hrozba, ale risknu to znova. 
Takže si vyrobím střih. Při žehlení jsem zjistila, že se malýmu dělá v pyžamu pár dírek. Fajn. to rozpářu a ušiju mu nové gatě. Nutno podoknout, že má velkou spotřebu. Není divu, když se velmi rád a opakovaně vyprazdňuje v noci do pelechu. Kdyby to byl pes,byl by to špatnej pes. Navíc nechápu, kde se to v něm i přes omezování večerního pití bere. Je prostě bezedná stále tekoucí studna. Prej musíme počkat až mu v tom malém mozečku dozrájí cesty k ovládání svěračů. Čemu se divím? Je to chlap, miniatura chlapa, a těm prostě věčně trvá než jim něco dojde. 
Tak jsem to rozpárala, využila pečící papír, obkreslila a slepila. Celou dobu si u toho vykládám, to musím tak a tak a lítám pořád k počítači, jestli to je jako dobře. To bychom měli.
Takže máme froté prostřihy. Těch je na zničení plná krabice. Ale musela jsem je mít. Stejně, tak jako overlock a chodím po sekáčích a čekám na nějakej poklad. Novou látku nekupuju. to jak bych pos.... šla bych se houpat. A manžel řekne, jo jsem zvědavej, co dokážeš za rok. Jen počkej ty chuligáne, já ti dám. Taky musí kdejakej bordel a capoviny, který se tu pak válí a já to při úklidu vyhodím, páč nevím na co to je a navíc ono to stokrát opakovat, ať si to uklidí jaksi nezabírá. No a samozřejmě stále nechápe to, že domov prostě NENÍ DÍLNA. Já mám prostor na věci v řádu metru. On má celej sklep a stejně mu to je málo( nevím, co si tím kompenzuje :D) a když se rozčiluju tváří se jako utrápenej tuleň.... 
A tak zkoumám vlákno, jak to froté sešít. Vystřihnu střih a sednu k mému dědouchovi. Nestávkuje. Aby ne, když jsem se uráčila po několika vztekáních před tím, mu vyměnit jehlu. A hle, nit se najednou netrhá. Všechno šije bez komplikací. 
Jenomže já se stále zdržuju lítáním a hledáním věcí, respektive nůžek. Moje nůžky mají prostě a jednoduše nožičky a utíkají mi, to je jediné rozumné vysvětlení, které mě napadá, ale zatím jsem vždycky dohnala. A ten bordel z toho froté, nitě všude. Normálně dokážu udělat daleko větší nepořádek, než moje děti. Chlap: nechceš si to uklidit? JUST NECHCI. A jdu po domě a ukazuju, to a to a to nechceš si to uklidit???? Zase nasadí tuleně. A tak zdárně došiju gaťata. 
Celá natěšená jdu za svým manžílkem. Rozněžnělým hlasem mu povídám: Dívej. To je pro Matěje. Dělá si pití a ptá se: To je na maškarní? V tu chvíli to bylo u nás jak ve scéně z Kameňáku. A jak Jana Paulová jsem mu řekla. SEŠ BLBEJ. Urazil moji znovu trošku nabitou šicí důstojnost. To víš, že jo, já ti tak budu ještě někdy lechtat to tvoje mužský ego. Nevím, co si myslí, taky potřebuju pochválit. A potřebuju to jako koza drbání. Potřebuju motivovat, jak ten pes na cvičáku kouskem žrádla. Ale jak ho znám...ten by mi dal před čumák tak mrkev, jako oslovi.
A stejně tomu nerozumí, jako nerozumí tomu, co všechno k šití potřebuju, hlavně látky, HODNĚ látek. Žádá vysvětlení. Nemá ho, protože já tomu taky nerozumím. Ale prostě to tak je. 
Útěchou mi byl můj malý syn, kterýmu se rozzářila očka a řekl jééééééééé to mám na spinkání? A maminko. Ukliď si ten bordel. Šití třikrát nazdar. Emotikona grin


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zabava

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.