Krize pokračuje

22. 11. 2015 | † 22. 11. 2015 | kód autora: SBh

 Krize, krize je slabé slovo. Při včerejším šití na overlocku se mi začala trhat nit. Poučená ze zkušenosti, že může zabrat výměna jehly, jsem tak učinila. Trhání pokračuje, opakovaně se motám pinzetou a overlock má nesčetně neslušných názvů Tak vyměním i tu druhou. Nic se neděje, stav zůstává stále stejný. Motám se pinzetou, když mi ovšem nějak nezdrhne, okoukala to od nůžek, motám se v nitích,motám se ve všem a neskutečně mě to sejří. Tak to zkusíme obráceně. Z bodu A do bodu B,NIC, z bodu B do bodu A, SAKRA NIC. Posléze zjišťuju, že mi jehly narážejí do spodního chapače. Jdu s otázkou: CO S TÍM??? za naší modlou a bohem Šikulíků. Pan Hošek, mi obratem odpovídá. Zkouším jeho rady a overlock je zralý asi na seřízení.

Doufám, že neodejde do jehlového nebe. Aby jste tomu rozumněli. Můj pes až umře, půjde za duhový most,kočky do věčných lovišť, morčata do nebe salátového a potkani do piškotového a já s takovou do pekla, protože nadávám, co mi síly stačí.

Většinou, když něco spravuju, tak do toho bouchám a někdy to pomůže a někdy ne. Do tohoto nemám odvahu. I když mám sto chutí to prohodit oknem. Přijde mi to jako neřešitelný zádrhel a daleko těžší jako porod. Porod je procházka růžovou zahradou, oproti tomuto. Porod i když nevíte jak se to dělá, tak ono se to samo nějak udělá a nějak to jde. Tohle se samo neudělá, kord, když máte ruce jako kleště na salát a vyznáte se v tom, jako koza v petrželi.

Ještě, že mám šikovného švagra-ten jedinej v naší rodině nemá plnou hubu keců,nebo obě ruce levý. Je to seřizovač a zkusí mi na to mrknout.
Mám dojem, že manžela nebo švagra v porodnici prostě vyměnili. 
Kvetu z toho až na půdu a do toho přichází manžel a děti.

Děti rozjívení ze školy a ze školky a manžel je jakejsi přifouklej. Jenom píchnout. Jdu mu ukázat, co se děje a je chytrej zase jako stádo opic.

Mezitím vším, lítajícíma a ječícíma dětma, nafouklým papiňákem, kterej není schopnej týden položit dlažbu, o kterou jsem bojovala 7 let, ale prej to nemusím každej rok připomínat, tak se snažím přijít té záhadě bezúspěšně na kloub.

Volá na mě dítě z koupelny. jdu za ním a je šprajclej v míse. Nožičky mu trčí a koukám na něj a nevím, jestli se mám smát, nebo brečet. Nožičky má obmotaný papírem. Celej tatínek, taky žádnej troškař. Vytáhnu ho. naštěstí není třeba ho celého slít olejem, abych ho vytáhla. Zjišťuju, že mu na ty jeho králičí bobky nestačí jedna role papíru, ale že potřebuje i druhou. Dělá, jak kdyby měl houno mastodonta. Ale co, spláchnout děcko prostě nemůžete, tak jdete a uklidíte to a hlavně zprůchodníte WC. protože by stále nafouklej mastodont, mohl potřebovat.

Mastodont maká a nevím co mu je a ani mě to nezajímá, páč by řekl, že NIC. Ještě, že nemá mrnění. To je stav, kdy vás chlap neustále otravuje a ochmatlává, když to nejmíň potřebujete a očekává vaši náklonnost. Momentálně má jiný starosti.

Na nic jsem při zkoumání vady overlocku nepřišla. Tak aspoň dětem vyzkouším ty ušité čepice.

ÚZKÝ A DLOUHÝ. Takže na nic. Nechápu to, jako samozřejmě nic v ten den. Ale starší syn to vyřešil za mě. Já vím, proč mi to není. Protože mi křivě rostou uši. Tak a je to. Šití nazdar.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zabava

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.